Czym się różnią kosmetyki mineralne od tradycyjnych?

Czy istnieją kosmetyki do makijażu, które doskonale kryją niedoskonałości skóry i są przyjazne dla skóry? Do stworzenia takiego makijażu możesz wykorzystać pudry mineralne.

Jak działają pudry mineralne i podkłady?

Podkłady lub pudry mineralne, w przeciwieństwie do tradycyjnych, są zazwyczaj pozbawione większości zbędnych dodatków, takich jak silikony czy woski. Producent nie zastosował w kosmetykach mineralnych konserwantów. Puder mineralny jest wolny od syntetycznych barwników i perfum. Nie zawiera również kontrowersyjnych pochodnych ropy naftowej jak olej mineralny.

Co tak naprawdę zawiera puder mineralny i podkład mineralny?

Jego podkład składa się z minerałów takich jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu.

Jest to znane antidotum na infekcje bakteryjne i ma działanie ściągające. Będzie również pomocny dla osób mających problemy z regulacją wydzielania sebum.
Dwutlenek tytanu natomiast podobno jest lekkim filtrem przeciwsłonecznym.

Puder mineralny może zawierać również mikę, która pomaga zarówno zmatowić, jak i rozjaśnić skórę. Dzięki temu optycznie odejmuje lat.

Przy użyciu odpowiednich tlenków żelaza można uzyskać konkretne kolory podkładu mineralnego. Niektóre pudry mineralne zawierają jednak dodatkowe, korzystne składniki.

Kosmetyki mineralne

Tradycyjne pudry są problematyczne

Istnieje wiele opcji standardowych kosmetyków, takich jak podkład czy puder, które można kupić w różnych teksturach i kolorach. Wydawać by się mogło, że wystarczy zrozumieć potrzeby swojej skóry, zanim znajdzie się odpowiedni puder czy podkład. Konsumenci, którzy dbają o składniki i wolą kosmetyki, które mają krótszą listę INCI, aby podjąć decyzję, nie są zadowoleni. Dotyczy to zwłaszcza osób o skórze wrażliwej lub alergicznej. W ich przypadku obowiązuje zasada mniej znaczy więcej.

Puder i podkład mineralny może być świetnym wyborem dla skóry wrażliwej, ponieważ nie zawierają substancji drażniących. Można je stosować do każdego typu cery, w tym tłustej, suchej czy dojrzałej. Kosmetyki te mogą być stosowane w celu zmniejszenia wydzielania sebum, poprawy struktury skóry, zmniejszenia widoczności porów czy łagodzenia stanów zapalnych.

Kosmetyki mineralne są bardzo popularne wśród kobiet w ciąży ze względu na ograniczony skład. Produkty te mają tę zaletę, że nie maskują ani nie przesadzają z makijażem. Kosmetyki mineralne znajdziesz na stronie sklepu internetowego domiuroda.pl/makijaz.

Czym jest podkład mineralny w pudrze?

Na początku wspomnijmy o tym, że kosmetyk ten jest bardzo delikatny dla skóry. Warto zaznaczyć, że sypki podkład mineralny zawiera wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego: krzemionkę, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenek żelaza, krzemionkę, mikę. Mika jest ważnym składnikiem, który rozjaśnia skórę i nadaje jej satynowe lub matowe wykończenie. Niektóre z nich mają również właściwości lecznicze (np. tlenek cynku może pomóc w leczeniu egzemy).

Kosmetyk ten wyróżnia się prostym, naturalnym składem. Dobry sypki podkład mineralny nie powinien zawierać żadnych zbędnych dodatków, takich jak konserwanty, substancje zapachowe czy parafina.

Wiele osób błędnie uważa, że sypki podkład mineralny nie nadaje się do zakrywania niedoskonałości. Jest to nieprawda. Może być tak samo przydatny jak tradycyjny fluid, pod warunkiem, że wiemy jak go prawidłowo stosować. Nie jest to trudna sztuka. Potrzebny będzie do tego specjalny płaski i gruby pędzel, który można kupić w aptece lub w internecie