Skale Osobowości: Wykorzystanie kwestionariuszy osobowości w procesie rekrutacji

Kwestionariusze osobowości stają się coraz bardziej powszechne w procesie rekrutacji, aby pomóc Ci stworzyć bardziej wszechstronny i głębszy obraz kandydata. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kwestionariuszach osobowości i o tym, jak mogą one przynieść korzyści Twojej organizacji.

Twarz

Co to jest ocena osobowości?
Ocena osobowości (lub kwestionariusz osobowości) jest często wykorzystywana przez pracodawców na wczesnych etapach rekrutacji w celu zidentyfikowania kandydata o cechach najlepiej pasujących do danej roli oraz zbadania jego preferencji behawioralnych w pracy.

Kandydatom zazwyczaj przedstawia się serię stwierdzeń dotyczących zachowań i motywacji w miejscu pracy i prosi się ich o ocenę stopnia, w jakim zgadzają się lub nie zgadzają z tymi stwierdzeniami, np. zdecydowanie się zgadzam/ zdecydowanie się nie zgadzam. Wyniki są następnie porównywane z grupą normalną kandydatów, którzy wypełnili kwestionariusz, aby zrozumieć, jak dany kandydat wypadł w stosunku do ogólnej średniej.

Rodzaj stosowanego testu będzie prawdopodobnie zależał od stanowiska, na które prowadzisz rekrutację. Criterion opracował dwa gotowe kwestionariusze osobowości:

  • CriterionCore: kwestionariusz w 21 skalach, oferujący wgląd w typowe preferencje i tendencje ważne w miejscu pracy.
  • CriterionEnhanced: 30-skalowy kwestionariusz, który bazuje na Criterion Core, dając głębsze zrozumienie różnych elementów osobowości.

Dlaczego powinienem z nich korzystać?

Oceny osobowości mogą zapewnić głębsze zrozumienie kandydata .
Używając tych ocen, pracodawca może odkryć, jak dobrze dana osoba pasuje do zespołu/organizacji i jakie są jej preferencje zawodowe. Może to pomóc w wyborze najlepszych talentów w oparciu o kompetencje na danym stanowisku.

Generuje przydatne raporty do pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Wypełnienie kwestionariusza osobowości może uwypuklić zachowania i tendencje, które należy odkryć podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a nasze raporty dla ankieterów pomagają dopracować pytania, które pomogą zbadać odpowiednie cechy.

Pomaga usprawnić proces wprowadzenia na stanowisko pracy

Onboarding może być czasochłonny i kosztowny, dlatego wybór odpowiednich talentów w początkowej fazie rekrutacji może znacznie uprościć i przyspieszyć ten proces. Dzięki naszym raportom dotyczącym procesu wdrażania do pracy możesz zrozumieć, w jaki sposób kandydat pasuje do Twojej organizacji i otrzymać wskazówki dotyczące mocnych stron i motywacji pracownika, które pomogą mu doskonalić się na danym stanowisku.

Nasze skale osob owości
Skala osobowości to cecha o podwójnej końcówce, która uwzględnia element osobowości, przy czym każda skala ma dolną i górną granicę.

Na przykład: Na niskim końcu skali słuchania osoba lubi być tą, która robi to, co mówi, podczas gdy na wysokim końcu osoba woli poświęcić czas na słuchanie ludzi.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź również akademiadashofera.pl.